P
U
S
C
P
S
N
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Vstupní strana | Česky
22.10.2019 - 13:06 CET Přihlášení uživatele
Obec Červené Janovice
Červené Janovice 102
PSČ: 285 42
Tel.: 327 594 220
Obec Červené Janovice - idatabaze.czMěstské, obecní úřady - idatabaze.cz

 

 

Spolky a sdružení > Hasiči - děti a mládež

Tisk PDF dokument Pošli upozornění na záznam Zpět

Úspěch hasičů na Mistrovství mládeže v požárním sportu

20. června proběhlo v Hlinsku Mistrovní republiky požárního sportu ČHJ a MHJ.A naši mladí hasiči vybojovali místo nejvyšší!
 
Letošní rok, se mi tento článek píše o mnoho lehčeji, z jednoho podstatného důvodu. Před několika dny se uskutečnila soutěž, jenž změnila dějiny našeho kroužku, a vepsala se nadosmrti do osudů a pamětí několika dětí a dospělých. Soutěž, která je každoročně vyvrcholením snažení mnoha dětí z hasičských jednot. Soutěž, která prověří děti nejen po stránce fyzické, ale hlavně je náročná na psychiku a vyrovnanost. A této soutěže jsme se mohli zúčastnit i my!  Na tartanovém oválu v Hlinsku byly znát, ty hodiny strávené na plácku u hřiště, nebo v zatáčce u hasičárny, hodiny tréninků a pilování, kdy v posledním týdnu před soutěží, nás trenéry už děti měly, tak akorát dost. Ale všechno bylo k něčemu dobré, a tak na této soutěži se skloubilo umění našich dětí a nepostradatelné štěstí, bez kterého to nejde.
 
A tak 20. června 2015 v Hlinsku na Mistrovství republiky požárního sportu mládeže ČHJ a MHJ, po vítězství v bězích jednotlivců, po vítězství v požární štafetě a po vítězství v požárním útoku, bylo Mistrem republiky ČHJ a MHJ 2015 a celkovým vítězem vyhlášeno družstvo starších žáků z Opatovic I.. A tak letošní rok se zapíše opravdu červeným písmem do dějin Opatovických a Janovických hasičů. Protože tohle se povede málokdy. A naše děti to dokázaly. Naše děti z Opatovic I., Červených Janovic, Štipoklas, Zbraslavic a Kateřinek.
 
autor: Lenka Růžičková